Web Designer cu cunostinte de SQL

URGENT CURIER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:

-intretinerea aplicatiei web a companiei (raportari, up-dates, corectia aplicatiei);
-oferirea de suport pentru marketing (machete, flyere, materiale de prezentare, etc.).

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- Cunostinte avansate de HTML, CSS, AJAX (jason), JQUERY
- Cunostinte medii spre avansat de asp.net si C#
- Cunostinte avansate de OOP (Programare Orientata pe Obiecte)
- Cunostinte medii spre avansat SQL (T-SQL)
- Servicii web
- .net 2.x
- PHP cunostinte medii spre avansat
- MySQL
- Notiuni elementare de retelistica
- Notiuni medii de asigurarea calitatii produsului livrat (testare)

- Cunostiinte medii spre avansat de Adobe Photoshop
- Ideal si Corel Draw
- PSD to HTML
- Cunostinte medii SwishFlash si Flash (ActionScript)

Constituie un avantaj:

- Cunostinte avansate de:
- SEO
- instrumente:GoogleAnalytics, WebmasterTools, AdWords (campanii etc), GoogleMaps, alte instrumente
- ranking
- tehnici de optimizare (inner links, back links) si promovare WhiteHat(si BlackHat)

- cunoasterea tehnicilor de promovare pe web
- link exchange
- banner exchange

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, bonuri de masa

Urgent Curier a fost creat in anul 2004 ca raspuns la necesitatea pietii de a avea un serviciu de curierat care sa se adreseze strict firmelor mici si medii, aflate in crestere economica. Inca de la inceput, am adoptat sloganul : “Afacerea Dvs. URGENTa noastra!“ - ca o declaratie a intentiilor noastre. In toti acesti ani, am crescut alaturi de clientii nostrii avind in prezent 600 de autovehicule care deservesc 1970 localitati aflate in reteaua Urgent Curier, asigurind acoperirea nationala pentru orice tip de expeditie nationala cu livrare in 24 de ore, maximum 36. Cresterea Urgent Curier a insemnat si marirea numarului de angajati care au inteles filozofia noastra si, intotdeauna, in timpul orelor de serviciu,si nu numai, au pus interesele clientului / potentialului client mai presus de cele personale.