Web designer

MARKMEDIA NETWORK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce vei face?
• crearea design-ului grafic pentru site-uri, portaluri si aplicatii web;
• transpunerea in pagini XHTML, CSS (HTML5 , CSS3 constituie avantaj);
• crearea de animatii Flash de complexitate redusa, bannere, logo-uri;
• mentinerea si modificarea lucrarilor realizate;
• participarea la realizarea proiectelor impreuna cu echipa de proiect;
• Colaborare cu colegii care se ocupa de programarea aplicatiilor, customer service/project management;

CERINTE

Ce iti cerem?
• Sa fii o persoana creativa, cu bune cunostinte in domeniul grafic, atenta la detalii si in permanent contact cu noutatile
• Cunostinte solide ale pachetului Adobe (in special Photoshop si Illustrator, constituie un plus Fireworks, Flash, Dreamweaver)
• Cunostinte solide de (X)HTML, HTML5, CSS , Javascript
• Capacitatea de a invata si aplica noi cunostinte in domeniul designului, al industriei web
• Capacitatea de a comunica idei de design vizual si verbal catre echipa de marketing/vanzari sau catre persoanele interesate si care necesita implicare din partea ta
• Experienta relevanta in domeniu, portofoliu care sa ateste experienta si cunostintele

Colegii tai se asteapta de la tine:

• Sa fii responsabil/a si sa se poata baza pe tine
• Problemele pe care le rezolvi sa fie mai multe decat cele pe care le creezi
• Sa vezi "the big picture" si sa actionezi astfel incat clientii sa aprecieze
• Sa inveti in permanenta si sa devii mai bun/a
• Sa ai o atitudine pozitiva, sa le placa sa colaboreze cu tine
• Sa nu fii o povara pentru ei ci sa ii tragi inainte
• Sa acorzi atentie detaliilor astfel incat sa te poti mandri ca tot ce faci e bine
• Sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie, si sa oferi atunci cand ti se cere
• Sa respecti promisiunile si deadline-urile
• Sa asculti bine si sa comunici clar

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
• Salariu bun
• Bonusuri in funcţie de performanţe
• Atmosfera relaxata
• Proiecte interesante şi variate
• Timp alocat saptamanal pentru cercetare şi dezvoltare
• Pizza Day - vinerea asiguram pizza
• Cafea, ceai, apa plata
• Smartphone/tableta/laptop/bicicleta etc (la alegere), pus la dispozitie la implinirea a 12 luni in firma
• Nu e nevoie sa lucrezi ore suplimentare - deocamdata nu lucram cu clienti care ne solicita prezenta dupa ora 17.
• Decontarea transportului (daca nu ai masina)
• Asigurare medicala privata

We are a successful Full-Service-Web-Agency with famous, Romanian and international clients, developing high-end on-line solutions.