Web Designer

Okazii.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizeaza concepte de landing page-uri/bannere/materiale online sau offline pe baza briefului primit de la echipa/project manager/brand manager
-Realizeaza HTML-ul materialelor de marketing
-Realizeaza materiale in format Flash
-Are obligatia de a face research inainte de conceptie
-Trebuie sa adapteze creatiile la cerintele din manualul de brand.

CERINTE

-Simt artistic si creativ bine dezvoltat
-Cunostinte de baza de coloristica, compozitie
-Cunostinte avansate de folosire a instrumentelor grafice (Adobe / Macromedia)
-Cunostinte solide de (X)HTML si animatie in Flash
-Portofoliul care ilustreaza experienta in domeniu.

BENEFICII OFERITE

-Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic
-Traininguri pentru formare profesionala
- Acces gratuit sala sport/fitness.

Okazii.ro este cel mai mare portal de licitatii online din Romania. Cu peste 2,7 milioane de vizitatori pe lună, Okazii.ro oferă cea mai mare varietate de produse puse în vânzare (peste 1.100.000), cât şi cea mai mare comunitate online de comercianţi independenţi din România (peste 600.000 de utilizatori activi). În momentul de faţă echipa Okazii.ro are 50 de angajaţi, cu o medie de vârsta ce nu depăseşte 26 de ani, cu aptitudini în zonele IT, programare, vânzări, PR, relaţii cu clienţii, marketing, dezvoltare de business, web design şi creaţie, Statistica, SEO.
Okazii.ro este in continua cautare de talente, persoane dinamice si pasionate de internet, care sa intregeasca echipa si care sa ajute la dezvoltarea Okazii.ro.