Web Designer

INDACO SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- crearea de template-uri grafice pentru site-uri, portaluri si aplicatii web si transpunerea in pagini HTML a acestora (taiere, scriere cod HTML, validare, optimizare pentru diverse browsere)
- crearea de animatii si pagini Flash, bannere, logo-uri
- mentinerea si modificarea lucrarilor realizate
- participarea la realizarea proiectelor impreuna cu echipa de proiect

CERINTE

- experienta solida in crearea de grafica pentru site-uri, portaluri si aplicatii web (template-uri, bannere, imagini, animatii Flash, interfete utilizator, css, html & dhtml, javascript), identitate de companie (logo companie, logo produse, pagina cu antet, brosuri) - portofoliu de realizari este obligatoriu
- persoana cu un simt artistic si creativ bine dezvoltat + multa imaginatie
- comunicativ, deschis la nou
- responsabil si ordonat
- spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
- aptitudini de programare in: ASP.NET (C#), Java, Action Script, Java
- experienta de minim 2 ani in domeniul web design-ului
- certificari pe diverse tehnologii

Oferta si beneficii:
- pachet salarial atractiv;
- bonusuri pe proiecte;
- mediu de lucru stimulativ, birouri pozitionate central;
- oportunitati de dezvoltare si de promovare in cadrul unei echipe tinere de profesionisti;
- program de lucru flexibil;

Indaco Systems este una dintre principalele companii software româneşti care dezvoltă sisteme informatice pentru managementul cazurilor, documentelor şi documentare în domeniul juridic şi legislativ din România.

Înfiinţată în 1994, compania şi-a concentrat activitatea asupra producerii de aplicaţii software pentru piaţa de larg consum precum şi asupra dezvoltării şi implementării de soluţii informatice complexe, la cererea diferiţilor clienţi. Serviciile oferite includ, pe lângă cele de analiză, design, implementare, suport tehnic şi întreţinerea tuturor tipurilor de reţele.