Web designer jr.

INTELLISEC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intretinerea site-urilor existente – creare bannere, poze promovare, modificari layout
- testare si adaptare module noi in site-urile web existente
- creare website-uri statice
- creare website-uri dinamice (Prestashop, Wordpress)
- modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw.
- Studii liceale sau superioare
- minim 1 an experienta
- portofoliu de lucrari
- limba engleza (nivel mediu sau avansat)
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- program 8h/zi, luni - vineri (9:30-18, cu 30min pauza de masa), niciodată în weekend sau în timpul sărbătorilor legale
- salariu atractiv, în funcție de experiență și achitat întotdeauna la timp
- concediu plătit de 21zile / an
- contract de muncă pe perioadă nedeterminată
- incepere imediata
- sediu la 7 min de metrou Lujerului sau Gorjului
- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu

Societate care are ca activitate principala comertul online.