Web designer

SC BEE WEB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Bee Web Srl, societate ce opereaza in sectorul dezvoltarii proiectelor web, cauta o figura profesionala de grafician si web designer.
Cerinte :
Minim doi ani de experienta in domeniu
Cunostinte Adobe si principalele programe de grafica
Cunostinte de tehnici de responsive web design
Cunostinte limbaj html;
Limba engleza
Sediul de lucru: Bucuresti

Pentru a candida, va rugam sa trimiteti cv insotit de fotografie la adresa info@beeweb.eu.

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript.
- Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.
- Studii superioare
- minim 2 an experienta
- portofoliu de lucrari
- limba engleza (nivel avansat
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
- respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu