Web designer

CURATENIE TOTALA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media
- Design & Code website, micrositeuri si magazine online
- Mentenanta, code Review si debug pentru proiecte la partea de implementare html & css
- Adaptare design campanii pentru web & mobile
- Customizare si Validare W3C
- Landing page-uri si newsletter

CERINTE

• Cunostinte PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript, OOP, XML, jQuery
• Cunostinte de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator;
• Adaptabilitate pentru incadrare proiect in termene prestabilite
• Capacitate de a dezvolta, documenta si implementa un design de la nivel de concept pana la codul sursa;
• Constructie website-uri si dezvoltare – platforme WP, WooCommerce, E-commerce etc.
• Cunostinte dezvoltare site-uri – responsive and mobile
• Abilitate de comunicare si lucru in echipa, de incadrare in termene si creativitate.

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu
- se vor discuta in functie de implicare si de activitate.

Societate care activeaza in sectorul serviciilor de curatenie civila si industriala, in Bucuresti si Ilfov.