Web designer

S.C. LIGA SOFTWARE S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Realizarea de machete grafice pentru materiale tiparite/ web
-Crearea de elemente de identitate vizuala
-Dezvoltarea bazei de cunostinte de specialitate a departamentului
-Realizarea de pliante, afise, bannere, roll-up-uri, carti de vizita, logo-uri, mape de prezentare si alte materiale pentru print
-Elaborarea layout-urilor pentru pagini web
-Inserarea HTML si CSS pentru paginile web

CERINTE

Calificare si aptitudini:
-Adobe Photoshop
-Adobe Illustrator
-Corel Draw
-Cunostinte medii de HTML si CSS
-Limba engleza, nivel mediu (scris, citit)

Candidatul ideal:
-Creativitate
-Capacitate de sinteza si analiza
-Adaptabilitate la tehnologiile noi
-Atentie la detalii
-Capacitatea de a comunica productiv cu ceilalti membri ai echipei

Ne puteti trimite cv-ul si direct pe adresa de email hr@ligasoftware.ro.

Fondata in 2007 Liga Software este o agentie online care isi concentreaza eforturile spre crearea unor experiente online exceptionale prin web design-uri creative, tehnologii avansate, interactivitate si suport permanent pentru clientii nostri.

Livram consistent rezultate si produse exceptionale clientilor nostri prin intelegerea profunda a cerintelor si nevoilor lor si dezvoltam solutii care combina cele inalte nivele de creativitate si calitate a executiei.

Clientii nostri fac parte din numeroase domenii de activitate si industrii, cum sunt entertainment-ul, presa online, turism, tehnologie, automoto, energetica, institutii de stat, cluburi si restaurante, etc.