Vopsitor industrial

APT RESOURCES & SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

– Executa operaţiile de lucru in conformitate cu documentaţia tehnică aferentă şi respectă instrucţiunile primite de la şeful direct.
– Citeste desenele de executie si de ansamblu.
– Utilizeaza semne conventionale de acoperiri de suprafata.
– Citeste si interpreteaza fisele tehnologice si planurile de operatii.
– Utilizeaza fisele de urmarire sau procesare specifice.
– Urmareste si controleaza procesul de uscare in cuptor a pieselor vopsite si ornate.
– Degreseaza prin spalare cu benzina, terebentina, petrol, soda calcinata, soda caustica, etc. impuritatile si grasimile de pe suprafetele metalice care urmeaza a fi vopsite sau lacuite
– Răspunde de documentaţia tehnică cu care lucrează din momentul primirii pană la predare.
– Mentine identificarea / marcajele reperelor pe care le prelucreaza si a celor din spatiul sau de lucru.
– Utilizeaza corespunzător echipamentul de protecţie adecvat.
– Respecta termenele de realizare a sarcinilor.
– Respecta prevederile procedurilor sistemelor de Management implementate, respectiv Managementul Calitatii conform standardului SR EN ISO 9001 : 2001, Mediului conform standardului SR EN ISO 14001: 2005 si Sanatatii si Securitatii Muncii conform OHSAS 18001 : 2004.

CERINTE

Nivelul de studii: scoala profesionala / liceu

Calificarea necesara: calificare Vopsitor (atestat)

Competentele postului
● abilitatea de a opera cu masini si echipamente
● notiuni generale despre procedeul de vopsire normala (curatire, chituire, grunduire)
● cunoasterea foarte buna a metodelor si procedeelor clasice de vopsire (pensule, pistol, imersie, in-stalatii de vopsire), a metodelor de protectie la vopsire a suprafetelor nevopsite prin grunduire
● abilitatea de interpretare a documentaţiilor tehnice
● foarte buna coordonare psohomotrica
● rezistenta la efort fizic de durata si în condiţii de temperatură ridicată
● spirit de observatie, memorie vizuala
● foarte buna concentrare a atentiiei
● abilitatea efectuarii unui control vizual al vopsirii (AUTOCONTROL)
● rezistenta la sarcini de lucru repetative
● capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita
● abilitati de comunicare si interrelationare personala
● capacitatea de a lucra in echipa / spirit de cooperare / receptivitate
● orientare spre rezultate, proactivitate, atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

1500 ron net+bonuri de masa
Transport asigurat de la Metrou Pacii pana in Bolintin Deal (aceasta este localitatea unde se va desfasura activitatea)

Compania noastra imbina experienta, expertiza, managementul activ si cultura creativa. Asiguram clientilor nostri know-how-ul si cunoasterea pietei din Romania pentru a ajuta dezvoltarea unui proiect de succes. Forta companiei APT Resources & Services consta in insasi echipa si in devotamentul ei pentru a oferi de fiecare data cele mai bune performante. Domeniile noastre de specialitate se incadreaza in servicii profesionale de resurse umane, incluzand recrutare & selectie de personal si consiliere in cariera.