Voluntariat cu Atitudini si Alternative

Asociatia Atitudini si Alternative

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam voluntari pentru:

1. Organizare campanie de responsabilitate sociala- Tu esti Mos Craciun, editia a III-a, detalii pe http://atitudini-on.ro/campania-tu-esti-mos-craciun/

2. Realizare portal de tineret (incarcare continut, creare stiri etc)

CERINTE

Cum ne dorim sa fii?
- SERIOS si RESPONSABIL
- BUN CUNOSCATOR al limbii romane
- prezinta avantaj competentele IT (worpress) - pentru cei care doresc sa activeze pe portal.
In functie de rezultatele tale, poti activa pe alte proiecte ale asociatiei, obtinand atat experienta, cat si beneficii financiare.

- Campanie Craciun/
- Portal de tineret

PRIMA INTALNIRE VA AVEA LOC PE DATA DE 8 NOIEMBRIE, IN PARTEA A DOUA A ZILEI.

Programul de voluntariat va fi stabilit de comun acord.

Te asteptam,
Echipa Atitudini si Alternative

Asociatia "Atitudini și Alternative" reprezintă o organizație non-profit, independentă, apolitică, neguvernamentală, umanitară și caritabilă, în anul 2005, conform OG. 26/2000 cu privire la asociații și fundații.
Scopul: Crezand în unicitatea, demnitatea și valoarea intrinseca a fiecarui om, Asociația urmareste promovarea activă a atitudinilor responsabile și oferirea alternativelor pentru o viață mai buna.