Voluntar silvic

ViitorPlus

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem în căutarea unui student pasionat de promovarea si protectia mediului pentru rolul de voluntar silvic, responsabil cu activitatile de coordonare tehnica a impaduririlor si a ingrijirii padurilor, la ViitorPlus, asociația pentru dezvoltare durabilă.
In echipa noastră:
- vei pregati organizarea evenimentelor de plantare, prin asigurarea logisticii aferente
- vei comunica cu partile direct implicate in realizarea proiectelor de plantare
- vei coordona implementarea intregii agende a zilelor de plantare.

CERINTE

Dacă:
- ești interesat de protectia mediului si dornic sa transpui in practica ceea ce inveti,
- esti organizat, punctual, respecți deadline-urile asumate,
- ai capacitatea de a lucra independent și de a lua decizii singur

Vino si iti oferim:
Adeverință de practică,
Certificat de voluntariat,
Recomandare pentru CV,
Sprijin în realizarea sarcinilor de voluntar.

BENEFICII OFERITE

Trimite-ne un CV la adresa florina.tucan@viitorplus.ro și spune-ne de ce vrei să fii voluntarul nostru.
Vei învăța foarte multe despre ce înseamnă lucrul într-un ONG, într-o întreprindere socială cu un ritm dinamic și cu oameni dedicați cauzelor sociale și de mediu!

ViitorPlus este o organizaţie neguvernamentală, nonprofit, care implementează proiecte de dezvoltare durabilă încadrându-se în următoarele domenii de activitate: managementul capitalului natural, producţie şi consum durabil, educaţie pentru dezvoltare durabilă, buna guvernare.