Agent de vanzari

Dymanic Parcel Distribution SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea serviciilor de curierat DPD;
- Completarea rapoartelor zilnice, lunare si trimestriale;
- Gestionarea portofoliului de clienti alocati, oferirea de suport in recuperarea debitelor;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti, implicarea activa in prospectarea zonei alocate;
- Desfasurarea activitatilor de post-vanzare: renegocierea clauzelor si tarifelor, rezolvarea problematicilor speciale.

CERINTE

Experienta relevanta in vanzarea de servicii;
- Atentie la detalii, constiinciozitate, responsabilitate;
- Foarte bune capacitati de comunicare si negociere, atitudine proactiva;
- Capacitate de construire a unor bune relatii cu clientii;
- Persuasivitate, capacitatea de a trece peste refuzuri;
- Permis conducere, categoria B.

Daca va incadrati in cerintele postului si considerati ca sunteti potrivit/a va rugam sa trimiteti un CV pe adresa de e-mail hr@dpd.ro.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare profesionala prin includerea in programe de training;
- Bonus de performanta in functie de realizarile inregistrate;
- Cultura organizationala puternica, colectiv tanar si dinamic;
- Mediu si proceduri de lucru profesioniste;
- Autoturism de serviciu;
- Laptop;
- Telefon.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de curierat intern si international