Turnaround Coordinator

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere sumara a locului de munca:
Coordonarea activitatilor de deservire la aeronava, respectand standardele de siguranta si limitele de timp agreate cu companiile aeriene.
coordonarea in deplina siguranta a tuturor operatiunilor ce se desfasoara la aeronava din momentul in care aceasta a ajuns la pozitia de parcare pana in momentul plecarii;
supervizarea activitatilor de descarcare/incarcare cu respectarea procedurilor specifice;
raportarea modului de incarcare al aeronavei catre agentul Load Control;
asistarea operatiunii de push-back/engine start-up si a operatiunii de degivrare;
transmiterea la timp a mesajelor specifice dupa plecarea aeronavei.

CERINTE

- persoana organizata, atenta la detalii, capabila sa respecte termenele limita, sa recunoasca si sa faca fata dificultatilor cu promptitudine si eficienta;
- sa demonstreze abilitati de conducere si dirijare a colegilor ce lucreaza sub directa indrumarea;
- sa aiba abilitatea de a lucra sub presiunea timpului, de a se adapta cerintelor si circumstantelor;
- sa lucreze bine atat individual cat si in echipa, in conditii meteo diverse (locul de munca presupune desfasurarea activitatii in exterior);
- sa aiba capacitatea de a comunica la diferite niveluri ierarhice;
- sa cunoasca limba engleza la nivel mediu spre avansat

BENEFICII OFERITE

- un loc de munca dinamic si posibilitatea de a dobandi noi experiente;
- pregatire teoretica si practica la locul de munca ; nu solicitam experienta anterioara;
- conditii de lucru excelente, precum si oportunitati de promovare intr-o industrie in permanenta dezvoltare.

The largest ground handling services provider on Henri Coanda International Airport since 1992. We offer full ground services to major airlines such as Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, EL AL, Air Canada, Aegean, TAP Portugal, Tarom and others.