TRANSPORT PLANNER – companie multinationala (logistica)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Responsabil de activitatea de planificare a rutelor, in conformitate cu normele AETR;
• Responsabil cu gestionarea programului si planificarea operatiunilor de transport, asigurandu-se ca: sunt indeplinite cerintele clientului, vehiculul este utilizat la capacitate maxima, timpul de livrare este respectat si orele de condus ale soferilor sunt optimizate;
• Responsabil cu planificarea rutelor de transport avand in vedere cerintele clientului, volumul de marfa, sezonalitate, etc;
• Optimizeaza constant procesul de livrare in scopul gestionarii eficiente a bugetului alocat procurarii taxelor de acces;
• Revizuieste si optimizeaza in mod continuu planul de rute;
• Propune masuri in vederea simplificarii si eficientizarii operatiunilor de transport;
• Intocmeste analize privind rutele de transport si compara datele actuale cu rutele planificate; propune imbunatatiri ale planului zilnic de rutare precum si ale planului strategic urmator;
• Intocmeste si optimizeaza diferite rapoarte cu privire la activitatea de transport.

CERINTE

1. Candidatul ideal
• 3 ani experienta in domeniul logistic
• 3 ani experienta in Transport
• Studii superioare (in domeniul Transport reprezinta un avantaj)
• Cunoastereapachetului Microsoft Office (Excel / Word / PowerPoint), sisteme ERP si WMS
• Cunostinte temeinice de legislatie transport
• Cunsotinte temeinice de geografie
• Limba engleza – nivel mediu;
• Permis de conducerecateg: B; categ. C, C-E, E constituie un plus.
• Aptitudini de comunicare si planificare;
• Atitudine orientate catre rezolvarea problemelor.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/