Training Specialist

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Pregateste materialele de instruire pentru utilizarea solutiilor Star Storage
2. Pregateste materialele audio/video de promovare interna si externa a solutiilor si produselor Star Storage
3. Pregateste mediile de training a aplicatiilor/solutiilor Star Storage.
4. Organizeaza si sustine sesiunile de instruire catre clientii sau catre angajatii Star Storage
5. Intelegerea cerintelor solutiilor implementate si validarea din punct de vedere business a ergonomiei in utilizare a acestora

CERINTE

• Experienta in conceperea, prezentarea materialelor de curs si livrarea de traininguri minim 6 luni
• Cunoasterea Stilurilor de invatare specifice adultilor
• Cunostinte PC
• Abilitatea de prezentare
• Abilitatea de motivare si implicare activa a cursantilor
• Abilitatea de a construi exercitii, studii de caz, aplicatii practice
• Abilitatea de a evalua prestatia individuala a cursantului
• Abilitatea de a construi materiale de evaluare capabile sa masuare obiectiv, maniera in care cursantii si-au insusit notiunile si instrumentele unui curs
• Abilitatea de a construi instrumente si materiale de evaluare a aplicabilitatii notiunilor si instrumentelor de curs in practica curenta a cursantului
• Abilitatea de prezentare dinamica si interactiva a unui curs
• Intelegerea domeniului de activitate si a organizatiei din care face parte cursantul
Indemanare in folosirea echipamentului modern de training
• Concentrarea pe atingerea obiectivelor si a rezultatelor in curs de desfasurare
• Incredere de sine
• Impartialitate

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).