Training&Development Specialist

TIBBETT LOGISTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

POZITIA ESTE INCLUSA IN DEPARTAMENTUL RESURSE UMANE.
Sa identifice si sa asigure necesarul de instruire tehnica, sa testeze si sa evalueze periodic abilitatile soft skills si tehnice ale top managementului, middle management si lucratorilor din depozit. Sa faciliteze integrarea noilor angajati si familiarizarea acestora cu procesele existente si cu modul de lucru. Sa propuna valori tinta si sa raporteze periodic nivelul indicatorilor de performanta stabiliti de companie in sfera productivitatilor specifice, in scopul cresterii continue a eficientei operatiunilor.
Organizeaza programul de introducere a noilor angajati in specificul operatiunilor depozitelor si asigura implementarea si respectarea politicilor companiei cu privire la integrarea noilor angajati si monitorizarea lor in perioada de proba;
 Identifica nivelul de pregatire tehnica al angajatilor si impreuna cu managementul depozitelor stabileste nivelul de instruire necesar. Organizeaza sesiuni teoretice si practice de instruire pentru angajati.
 Monitorizeaza evolutia cunostintelor tehnice ale angajatilor. Organizeaza periodic testarea acestora si organizeaza sesiuni de re-instruire
 Identifica si asigura diponibilitatea resurselor necesare pentru instruire.
 Ofera suport in procesul de evaluare a performatelor angajatilor din Operatiuni si de creare a Planului de dezvoltare individual pt acesti angajati;
 Participa la dezvoltarea si imbunatatirea proceselor si identifica noile nevoi de instruire. Propune valori tinta pentru productivitatile specifice.
 Urmareste si analizeaza periodic valorile productivitatilor specifice. Emite si transmite rapoarte periodice cu privire la acesti indicatori catre conducerea companiei; Propune solutii de imbunatatire;
 Propune reguli de buna practica in privinta modului de lucru
 Ofera suport managementului depozitelor in procesul de analiza si actualizare permanenta a procedurilor de lucru cu referire calculul productivitatilor, imbunatire a proceselor/fluxurilor existente, de control/urmarire eficientei lucratorilor depozit
 Indeplineste si alte atributii specifice, functie de cererile managementului;
 Organizeaza taininguri pentru imbunatatirea abilitatilor si competentelor middle si top management.

CERINTE

- studii superioare;
- capacitate de comunicare exceptionala, la toate nivelele ierarhice;
- abilitati si cunostinte relevante cu privire la tehnicile de prezentare;
- cunostinte temeinice operare PC (Word, Excel, PowerPoint, aplicatii comerciale);
- abilitati manageriale;
- disciplina, corectitudine, atentie la detalii;
- dinamism, spirit echipa;
- fire creativa, deschis la schimbare si nou, flexibilitate;
- fara antecedente penale.

BENEFICII OFERITE

Dezvoltarea intr-un mediu de lucru dinamic.
VA RUGAM NU APLICATI DACA NU AVETI EXPERIENTA CERUTA IN SPECIFICATIA POSTULUI !

Tibbett Logistica este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii logistice din România - care oferă servicii complete de logistica pentru industria textila, DIY, alimentara şi alte bunuri de larg consum.