Trainer – Resurse Umane București/ Voluntariat

Asociatia Tara Tinerilor Uniti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instruirea voluntarilor în vederea dobândirii cunoștințelor, abilităților, atitudinii și comportamentelor necesare în activitatea lor curentă;
- Ajută voluntarii să-și mențină competențele necesare atingerii performanței;
- Identificarea nevoilor de training, crearea conținutului adaptat la nevoi, coordonarea părții de organizarea a trainingului;
- Crearea/ îmbunătățirea materialelor pentru livrarea informației;
- Efectuarea activității de follow up la sfârșitul training-urilor pentru evaluarea impactului;
- Realizarea rapoartelor, statisticilor, analizei de training;
- Colaborare permanentă cu celelalte departamente pentru asigurarea unei comunicări eficiente;
- Respectă procedurile de lucru generale specifice ONG-ului (programul de lucru, punctualitatea în intocmirea și predarea rapoartelor).

Va rugam sa trimiteti CV-ul pe adresa recrutare@taratineriloruniti.info

CERINTE

• Abilități de învățare rapidă;
• Spirit de iniațiativă;
• Orientare către detaliu;
• Foarte bune abilități de comunicare și livrare a informației într-un mod clar și concis;
• Abilități de planificare și organizare a activității;
• Abilitati excelente de utilizare MS Office (în special Excel, Power Point);
• Pasiune pentru dezvoltarea oamenilor și studiu permanent;
• Capacitate de muncă în echipă.

BENEFICII OFERITE

Adeverinte, recomandare, aprecieri, team-building, echipa profesionista.

Activitatea desfasurata nu este remunerata!

Asociația ȚARA TINERILOR UNIȚI își propune să acționeze în scopul promovării și apărării drepturilor omului, implicării în proiecte de voluntariat destinate copiilor/tinerilor/studenților, medierii între diverse cazuri sociale și instituții responsabile, diverse campanii umanitare/sociale/ecologice etc.

Valorile Asociației „Țara Tinerilor Uniți” ne ghideaza într-o lume în continuă schimbare și ne sprijină în munca noastră:
Suntem proactivi și deschiși la nevoile comunităților în care suntem prezenți;
Implicăm membrii comunității în crearea viitorului lor;
Credem în sustenabilitate și dezvoltare durabilă.
Răspundem cu profesionalism fiecărei provocări;
Viziunea noastră este aceea a unor comunități responsabile, care generează schimbări pozitive și durabile pentru societate.