Trainer/Profesor Limba Engleza si Germana

Excelsior Corporate Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul de consultanta lingvistica Excelsior Corporate Solutions recruteaza persoane tinere si dinamice, pentru o colaborare part time/full time in domeniul Trainigului de Limbi Straine in sectorul corporate pentru limba GERMANA si ENGLEZA.

Responsabilitati:

Sustinerea cursurilor de limba engleza/germana la sediul companiilor client din Timisoara/Bucuresti/ Cluj;

Adoptarea unei metode eficiente de predare;

Pregatirea materialelor de curs;

Urmarirea indicatoriilor de performanta recomandati de companie;

Raportarea activitatii cursantilor periodic la cererea companiei;

CERINTE

Traineri de limbi straine / Traducatori cu experienta in domeniul trainingului de limbi straine de minim 1 an;

Detin cunostinte lingvistice de nivel C1;

Absolventi/masteranzi/doctoranzi ai unei facultati cu profil lingvistic;

Certificare de Trainer/Formator reprezinta un avantaj;

Autorizatie de traducatori-reprezinta un mare avantaj.

Detinerea unui PFA/SRL-reprezinta un mare avantaj

Abilitati de comunicare dezvoltate;

Dedicare si pasiune;

Atitudine proactiva;

Punctualitate;

Initiativa;

Flexibilitate;

Disponibilitate la deplasare;

BENEFICII OFERITE

Sansa de a face parte intr-o echipa dinamica axata pe dezvoltare personala si profesionala continua

Sansa de a desfasura activitatea intr-un mediu de business profesionist si competitiv

Sesiuni de Formare si Mentoring pe toata perioada colaborarii

Materiale de curs gratuite

Remuneratie atractiva

Posibilitatea de a castiga un loc in echipa de Project Manageri.

Excelsior Corporate Solutions a fost infiintata din dorinta de a furniza partenerilor nostri solutii lingvistice de cea mai buna calitate, pentru principalele limbi de circulatie internationala in domenii ca: Traduceri, Audit Lingvistic, Interpretariat cat si in cel al Cursurilor de limbi straine dedicate segmentului corporate (www.excelsiorbiz.ro).