Trainer/Profesor Limba Engleza, Germana, Italiana, Franceza

Excelsior Corporate Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul de consultanta lingvistica Excelsior Corporate Solutions recruteaza persoane tinere si dinamice, pentru o colaborare project-based in domeniul Trainigului de Limbi Straine in sectorul corporate pentru limbile engleza,italiana, germana, franceza.

Responsabilitati:
Sustinerea cursurilor de limbi straine la sediul companiilor client.
Adoptarea unei metode eficiente de predare;
Pregatirea materialelor de curs;
Urmarirea indicatoriilor de performanta recomandati de companie;
Raportarea activitatii cursantilor periodic la cererea companiei;

CERINTE

Specialisti de limbi straine cu experienta in predare de minim 1 an si cunostinte lingvistice nivel C1.
Absolventi/masteranzi/doctoranzi ai unei facultati cu profil lingvistic;
Certificare de Trainer/Formator reprezinta un avantaj;
Abilitati de comunicare dezvoltate;
Dedicare si pasiune;
Atitudine proactiva;
Punctualitate;
Initiativa;
Flexibilitate;
Disponibilitate la deplasare;

BENEFICII OFERITE

o Dobandirea de abilitati de formare la nivel profesional
o Imbunatatirea abilitatilor de comunicare cu adultii intr-un cadru formal pentru firme de prestigiu
o Remuneratie atractiva
o Recomandari pentru activitatea viitoare
o Feedback permanent
o Consultanta si Sesiuni de Formare si Mentoring pe toata perioada colaborarii
o Evaluare permanenta a abilitatilor de trainer pentru dezvoltarea profesionala
o Materiale de curs gratuite
o Posibilitatea obtinerii certificarii de Formator
o Posibilitatea de a castiga un loc in echipa de Project Manageri

Excelsior Corporate Solutions a fost infiintata din dorinta de a furniza partenerilor nostri solutii lingvistice de cea mai buna calitate, pentru principalele limbi de circulatie internationala in domenii ca: Traduceri, Audit Lingvistic, Interpretariat cat si in cel al Cursurilor de limbi straine dedicate segmentului corporate (www.excelsiorbiz.ro).