Trainer Mind Lab

Edu Training SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trainerul Mind Lab trebuie sa formeze grupe de copii si sa sustina ore Mind Lab conform programei si metodologiei Mind Lab.

CERINTE

Inscrierea si finalizarea cursului de formare din cadrul companiei, adresat cadrelor didactice si organizat la sediul nostru din Bucuresti (costuri suportate de participant);

Studii: Liceu pedagogic, Colegiu de Institutori, Facultate de Psihologie si Stiintele Educatiei, Universitate si certificat modul Psiho-pedagogic

Experienta pedagogica cu copii din categoria de varsta 4-14 ani;

Abilitati de prezentare si promovare a programului in fata parintilor si directorilor de scoli si gradinite;

Pasiune in crearea unei adevarate experiente de invatare pentru copii;

Energic, creativ, cu initiativa, adaptabil si deschis in fata clasei, entuziast in predarea lectiei;

Bune abilitati de comunicare si prezentare;

Sistematic si bine organizat.

BENEFICII OFERITE

Venit suplimentar proportional cu efortul depus.

Mind Lab este un program educational international care dezvolta capacitatea de gandire, inteligenta emotionala si abilitatile sociale ale copiilor cu varsta intre 4 si 14 ani, prin jocuri de gandire.
In cadrul programului copiii invata cum sa ia decizii, cum sa rezolve probleme, cum sa gestioneze resurse limitate sau comune, isi dezvolta gandirea critica si creativa, comunicarea verbala, cooperare, munca in echipa. In acelasi timp copiii isi imbunatatesc capacitatea de concentrare, rabdarea, perseverenta, autodisciplina si invata totodata sa se respecte intre ei.

Detalii despre program: www.mindlab.ro