Assessment Officer

EuCom Business Language

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre Eucom

Eucom este o echipa de profesionisti care livreaza cursuri de limbi straine pentru companii. Suntem prezenți la nivel național cu o echipă de peste 200 de formatori certificați în predarea a 31 de limbi străine.

Venim în sprijinul companiilor care, aflate în plină expansiune, recrutează sute de specialiști vorbitori de limbi străine, oferind servicii de evaluare lingvistică prin metode de testare online și offline.

De fiecare dată ne îndeplinim cu entuziasm misiunea de a fi un “bridge to the world” pentru clienții noștri care performează într-un mediu global competitiv.

Responsabilități:

- monitoriezi platforma noastră online de testări lingvistice;
- acorzi suport tehnic candidaților care întâmpină probleme în testare;
- tii clientii fericiti si consolidezi imaginea Eucom in mediul de business

CERINTE

Candidatul ideal:

- are background de Project Management, ideal intr-o industrie in care a coordonat (si) oameni tehnici (programatori, designeri etc)
- are skill-uri interpersonale bune (adica ii plac oamenii, relationeaza usor cu ei si stie sa construiasca relatii pe termen lung)
- stie bine limba engleza (cel putin nivel B2)
- e o persoana structurata, organizata si atenta la detalii
- se intreaba tot timpul cum poate deveni un profesionist mai bun si actioneaza proactiv in directia aceasta

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

In echipa noastra vei avea parte de:
- mentoring care să îți potențeze abilitățile deja existente
- posibilitatea de a te implica în proiecte variate si a-ti dezvolta noi abilitati
- vei lucra intr-o echipa cu oameni care isi doresc sa fie cei mai buni in ceea ce fac

Care sunt etapele procesului de recrutare?

1) Aplici la adresa de email recrutare@eucom.ro.
2) Dupa ce ne uitam pe CV-ul tau, daca pare ca ne-am potrivi, vei primi un telefon din partea noastra, un scurt interviu telefonic.
3) Iti trimitem un test de limba engleza si un test scurt de personalitate, ca sa ne asiguram ca te potrivesti cu echipa si ca, daca vom lucra impreuna, sunt sanse cat mai mari ca si noi si tu sa fim multumiti.
4) Daca totul e in regula, ne intalnim pentru a te cunoaste cu echipa si a interviul final.

Abia asteptam sa ne cunoastem!

EuCom Business Language - companie nationala ce activeaza in domeniul educatiei adultilor prin cursuri de limbi moderne si training de soft skills. EuCom Business Language este un furnizor integrat de servicii lingvistice cu sistem de management al calitatii certificat conform EN ISO 9001:2000. Compania are ca principali clienti din segmentul corporate,un important consumator de formare profesionala.