TRAINER ENGLEZA, FRANCEZA, GERMANA - PART TIME

SC A_BEST INTERACTIV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Predarea unei limbi moderne persoanelor adulte;
- Adoptarea unei metode interactive de predare;
- Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
- întocmirea unor rapoarte periodice de activitate, inclusiv online.

CERINTE

- Cunoaşterea excelentă a limbii moderne pentru care candidează;
- Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Moderne;
- Experienţă în predarea limbii ţintă persoanelor adulte;
- Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
- Disponibilitate pentru studiu şi perfecţionare continuă;
- Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
- Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Internet Explorer, Outlook Express;
- Certificatele internaţionale sau stagiile de perfecţionare în ţara de origine a limbii predate reprezintă un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Dezvoltare profesională permanentă în domeniul predării limbilor străine (ex: participare la programe de training LCCI/ ECL/ Cambridge, în Bucureşti, Cluj-Napoca, Sf. Gheorghe etc, certificări internaţionale etc.)
- Posibilitatea construirii brand-ului personal al trainerului prin acces la canale de comunicare specifice (ex: publicarea de articole semnate pe blog, interviuri în comunicate de presă oficiale etc);
- Lucrul într-un mediu concurenţial, pentru companii multinaţionale de prestigiu.

Centrul de Limbi Străine A_BEST (acreditat LCCI – London Chamber of Commerce and Industry – International Qualifications from EDI) – este o companie ce furnizează servicii lingvistice complete, la standarde internaționale:

cursuri de limbi străine – limbaj general/ de afaceri/ specializat – open/ corporate;
cursuri de limba română pentru expați, testări LCCI (English for Business, JETSET etc);
testări recunoscute internațional – LCCI – English for Business, JETSET, English for Tourism;
traduceri
interpretariat
audit lingvistic
ghidaj turistic în limbi de circulație internațională.