TRAINER

PRAKTIKER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea, dezvoltarea si implementarea unui sistem de training in domeniul retail
- Imbunatatirea programului de training conform nevoilor identificate in magazine / Identificarea nevoilor de instruire a angajatilor
- Conceperea, pregatirea si sustinerea sesiunilor de training
- Actualizarea permanenta a materialelor utilizate
- Oferirea feed-back-ului/ evaluarea cursantilor
- Conceperea, organizarea si sustinerea programului de Induction Training
- Urmarirea si realizarea planului anual de training
- Informarea permanenta a angajatilor asupra oportunitatilor de training si raportarea catre superiori a rezultatelor activitatii de training.
- Colaborarea cu furnizorii externi de servicii

CERINTE

- Absolvent de studii superioare
- Experienta profesionala in domeniul trainingului si dezvoltarii carierei de minim 2 ani
- Absolvent curs ¿Train the Trainers¿
- Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel, PowerPoint)
- Disponibilitate pentru deplasari in tara pentru sustinerea cursurilor
- Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala
- Excelente abilitati de prezentare
- Persoana sociabila, atitudine pozitiva si orientata catre client, spirit de echipa
- Abilitati de negociere, analiza si prezentare a informatiilor
- Persuasiune, capacitate de relationare, entuziasm, initiativa si flexibilitate
- Disponibilitate pentru program de lucru prelungit
- Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Pachetul salarial este in concordanta cu aceasta pozitie si cu toate avantajele oferite de o companie internationala: dezvoltare profesionala, cariera, experienta in retail.

Apreciere, Respect si Recunoastere intr-o companie internationala.
Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul din liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 350 de magazine si peste 20.000 de angajati in 8 tari.
Avem nevoie de TINE, in aceasta mare echipa, daca esti o persoana deschisa, flexibila, motivata si dornica sa faca fata provocarilor, hotarata si experimentata.
Praktiker Romania, companie a Grupului German Praktiker, continua expansiunea! Unul dintre liderii europeni in domeniul DIY, Grupul German Praktiker detine 350 de magazine si peste 20.000 de angajati in 8 tari.