Trainee@BRD Administrare Retea si Distributie

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile pe care le vei avea
- Vei lucra pe diferite proiecte, din diferite arii specifice departamentului de administrare retea si distributie;
-Vei contribui la gestionarea contractelor aferente parteneriatelor strategice incheiate de banca
- Vei realizeaza/actualiza procedurile interne de lucru aferente contractelor gestionate
- Vei oferi suport colegilor prin prin generarea de idei creative de imbunatatire a activitatii.

CERINTE

Profilul pe care il cautam:
- Student in ultimul an/ Masterand cu rezultate academice excelente, intr-o facultate cu profil economic;
- Stagii de practica anterioare in domeniul bancar, sau voluntariat, reprezinta un avantaj;
- Cunostinte in domeniul bancar;
- Cunostinte PC, MS Office (Excel, Access);
-Cunostinte management de proiect
- Stapanirea excelenta a limbii engleze, sau franceze si a termenilor specifici domeniului de activitate

Competentele de care avem nevoie:
- Abilitati de comunicare;
- Orientare spre client;
- Capacitate de relationare si lucru in echipa;
- Adaptabilitate, eficienta si initiativa;
- Capacitate de invatare.
- Atentie la detalii si buna capacitate de organizare
-Capacitate de sinteza si creativitate.

BENEFICII OFERITE

Noi in schimb iti vom oferi
Oportunitatea de a-ti pune in practica abilitatile, de a te familiariza rapid cu o activitate in mediul bancar (gama diversificata de produse si servicii bancare), alaturi de o echipa de profesionisti, acumuland experienta necesara pentru debutul carierei tale profesionale.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.