Traducatori Autorizati,Traineri Cursuri de Limbi Straine

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Traducatori – pentru limbile: engleza, spaniola, franceza, italiana, rusa, chineza, germana, japoneza si turca.
•Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana serioasa, dinamica, comunicativa.
•Cunoasterea limbilor tinta la nivel avansat este obligatorie.
•Cunoasterea foarte buna a limbii romane este obligatorie;
•Experienta in traduceri financiare, contabile, juridice sau tehnice;
•Atentie la detalii, atentie distributiva, rezistenta la stres;
•Cunoasterea pachetului MS Office;
•Asigurarea unui standard de calitate ridicat pentru proiectele care urmează a fi predate beneficiarilor;
•Respectarea cu strictețe a termenelor de predare;
•Asigurarea calitatii traducerilor;
•Verificarea/revizuirea/corectarea textelor traduse de alți traducători (nu în limba română!);

Traineri de Limbi Straine (Cursuri Adulti, Copii si Limbi Straine de Afaceri): engleza, spaniola, italiana, rusa, chineza, germana, japoneza si turca.
•Predarea unei limbi moderne adulţilor;
•Adoptarea unei metode interactive de predare;
•Urmărirea indicatorilor de eficienţă recomandaţi de companie;
•Raportarea activităţii, inclusiv online;
•Cunoaşterea excelentă a limbii moderne pentru care candidează;
•Absolvent al Facultăţii de Litere/ Limbi Straine;
•Experienţă în predarea limbii ţintă adulţilor;
•Disponibilitate pentru colaborare pe termen mediu sau lung;
•Aplecare spre studiu şi perfecţionare continuă;
•Capacitatea de a preda atât limbaj general, cât şi specializat;
•Cunoştinţe avansate de MS OFFICE, Web browser si Aplicatie e-mail.

CERINTE

-studii superioare de profil
-autorizatie de traducator

PFA
constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

se negociaza la interviu