TRADUCATOR-REVIZOR ENGLEZA-GERMANA/ITALIANA

S.C. Crescendo Traduceri S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- traduceri specializate domeniu juridic, tehnic etc. si revizie traduceri pe limbile engleza si germana/italiana (norma traducere 10-15 pagini pe zi)
-pregatire documente pentru livrare client
-activitati de secretariat-administrative etc.

CERINTE

- absolvent Facultate de Limbi si Literaturi Straine
- autorizatie valabila ca traducator engleza-germana sau engleza-italiana emisa de Ministerul Justitiei
-minim 3 ani experienta ca traducator
-cunoasterea programului Trados constituie un avantaj
-cel putin 1 recomandare de la un fost angajator sau client pentru traduceri
-lucru in echipa, rezistenta la stres, dorinta de perfectionare, respectare confidentialitate documente, atentie la detalii
-cunoastere Word, Excel, Powerpoint, etc.
-cunoastere limbaj juridic si tehnic, folosire surse de documentare
-perioada de proba de 30 de zile
-sustinere test traducere ambele limbi si interviu

BENEFICII OFERITE

-decontare transport

Birou de traduceri infiintat in 2009. Oferim servicii de traducere pentru toate limbile straine.