Traducator interpret limba engleza

ELECTROCENTRALE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este proiectat in cadrul departamentului de relatii internationale al companiei, pentru:
-a efectua traduceri / translatii din limba engleza in limba romana si invers, in domeniul tehnic, juridic, economic, comercial si de afaceri;
-a participa ca translator la intilnirile dintre reprezentantii companiei cu parteneri straini in tara sau in strainatate si a nota aspectele importante ale discutiilor purtate;
-a raspunde la corespondenta de afaceri ce priveste derularea actiunilor cuprinse in programele de asistenta internationala si a tine evidenta acestor documente;
-a intocmi sinteze, atit in limba romana, cit si in limba engleza, la documentele solicitate de conducerea companiei;
-a sintetiza materialele documentare transmise de partenerii straini;
-a participa la organizarea de manifestari tehnico–stiintifice cu participare internationala;

CERINTE

-Studii superioare (de preferinta in limba engleza) absolvite;
-Foarte bune cunostinte de limba engleza si de gramatica a limbii romane;
-Abilitate in realizarea translatiilor, atit din engleza in romana, cit si din romana in engleza, fluent, clar si corect ;
-Experienta in utilizarea limbii engleze, dobindita prin stagiu de lucru in tari vorbitoare de limba engleza de cel putin 12 luni;
-Bune cunostinte de utilizare a Microsoft Office (Word, Outlook, Powerpoint, Excel)

BENEFICII OFERITE

Un climat excelent de dezvoltare a carierei individuale a fiecarui salariat, un mediu in care acestia isi pot dezvolta si perfectiona continuu cunostintele si abilitatile profesionale, unde pot dobindi o experienta de exceptie, ca urmare a lucrului intr-un mediu competitiv si stimulativ, in compania unor foarte buni specialisti si a unor parteneri de afaceri locali si internationali de cel mai inalt nivel.
Salariul, bonusurile si celelalte ajantaje, negociabile dupa sustinerea interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Producator de energie