Traducator in-house (full-time)

Traducembine SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Traducerea si adaptarea documentelor specializate
- Verificarea traducerilor efectuate de catre traducatorii externi
- Responsabil de corectitudinea si completitudinea transpunerii textelor si terminologiei, a numelor si cifrelor
- Legalizarea documentelor la notariat
- Interpretariat la notariat
- Research terminologic pentru proiecte de traduceri specializate
- Construire si actualizare glosare terminologice
- Verificarea testelor efectuate de potentialii colaboratori externi

CERINTE

- Absolvent de limbi straine, posesor de autorizatie de traducator emisa de MJ sau cu posibilitate de obtinere a acesteia.
- Cunostinte temeinice de limba engleza obligatoriu si preferabil si o alta limba straina
- Cunostinte foarte bune: Word, Excel, Adobe Acrobat Professional
- Cunostinte utilizare CAT tools prezinta un mare avanataj
- Persoana meticuloasa,serioasa si organizata.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut intr-un colectiv tanar.
Biroul este situat in zona noua de birouri.
Oferta materiala negociabila in functie de experienta relevanta.
Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Companie care ofera servicii de traduceri, localizare si interpretariat.