Traducator: Editura Infarom recruteaza traducatori cu dubla specializare - orice oras - INFAROM

Infarom

Job expirat

RESPONSABILITATI

Traducatori cu minim doua specializari in afara limbii romane(exemplu, GE + EN). Va rugam nu aplicati daca nu indepliniti aceasta conditie.

Descrierea postului
Editura Infarom recruteaza traducatori pentru largirea echipei sale de colaboratori externi. Lucrarile (traduceri in diverse directii in limbile in care sunteti specializat) la care vor participa traducatorii reprezinta proiecte ocazionale ale partenerilor Infarom (in special carti, dar si documentatii, manuale, ghiduri, articole, etc.).
Colaborarea se poate derula de la distanta (lucru la domiciliu).
Va rugam trimiteti pe mail CV complet urmarind instructiunile de pe site-ul nostru.

CERINTE

- Studii superioare filologice;
- Minim doua specializari in afara limbii romane(exemplu, GE + EN);
- Experienta in traduceri minim 3 ani;
- Cunostinte avansate MS Word;
- Acces la internet cu verificarea e-mailului de minim 2 ori pe zi;
- Capacitate de lucru disponibila pentru colaborarea curenta de minim 8 pagini (a 300 cuvinte) zilnic;
- Nativitatea in una din limbile pentru care aplicati reprezinta un avantaj important.

BENEFICII OFERITE

Colaborarea se desfasoara sub un contract general de tip "autor-editura", plata fiind incadrata la "drepturi autor", in cuantum unitar de 2 - 12 euro brut per pagina de 300 de cuvinte a documentului sursa, in functie de text si perechea de limbi a traducerii.
Traducatorii au posibilitatea de a participa la toate proiectele de traduceri ale editurii si de a deveni colaboratori permanenti/angajati, optional.

DESCRIEREA FIRMEI

Editura tehnica/stiintifica