Traducator Business Romana - Engleza

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajăm traducători specialişti în traduceri de business din limba romana în limba engleza.
Principalele atribuţii:
Efectuarea traducerilor specializate din limba romana în limba engleza,
Verificarea calităţii traducerilor efectuate
Evaluarea feedback-urilor primite de la clienţi,
Întocmirea rapoartelor de verificare a calităţii traducerilor,
Administrarea terminologiei specifice proiectelor de traducere tehnică.

CERINTE

Cunoştinţe avansate de limba engleza şi de limba română
Preferabil absolvenţi ai unei facultăţi cu profil economic, sau de specialitate
Stapanirea cunostintelor de gramatica, ortografie si exprimare la un nivel avansat
Abilitate de redactare rapida
Respectarea deadline-urilor
Cunoasterea nisei economice/business reprezinta un avantaj,

BENEFICII OFERITE

Oferim un pachet de angajare atractiv compus din parte financiara si acces gratuit la sala de fitness, acces gratuit la cabinet profesionist de masaj, posibilitatea unui program flexibil dupa 3 luni

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro