Traducator autorizat germana, spaniola, italiana, franceza

SC MIX TRANSLATOR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati specifice postului: redactare documente, traducere, colationare, interpretariat

CERINTE

- Traducator M/F, autorizat pe limbile de circulatie universala, limbi germana, spaniola, italiana, franceza, altele
- Experienta teoretica si practica in domeniul traducerilor
- Preferabil persoana cu cel putin 6 luni experienta profesionala in strainatate
- Disponibilitate de lucru in regim de colaborare, inclusiv in timpul weekend-urilor

BENEFICII OFERITE

Colaborare in regim contractual, in functie de disponibilitate, pe diverse proiecte

Asociatie de Traducatori din Targoviste, traducatori autorizati pentru servicii juridice conexe efectuam traduceri legalizate, din si in franceza, italiana, germana, rusa, spaniola, engleza, maghiara, greaca, inclusiv Apostille, interpretariat, servicii disponibile in Targoviste - sediul principal, acum si in Gaesti, Moreni, Pucioasa, Bucuresti

DOMENII:
- Juridic (Traduceri contracte, certificate constitutive, certificate diverse, acte de stare civila, certificate de nastere, casatorie, traduceri diplome de bacalaureat, licenta, foi matricole, hotarari judecatoresti, sentinte, imputerniciri, declaratii, diverse acte notariale)
- Tehnic (ex.: traduceri acte autoturisme aduse din strainatate, pentru inmatriculare in Romania, fise tehnice, manuale instructiuni)
- Economic-Financiar (ex.: traduceri declaratii, bilanturi, conturi de profit si pierderi, rapoarte de gestiune)
-Medical (rapoarte/scrisori medicale, facturi medicale, diverse)
-Marketing (corespondenta comerciala B2B, traduceri oferte, cataloage de prezentare, traduceri situri web, brosuri, pliante)
-Diverse (traducere CV)

SERVICII: traduceri, servicii de secretariat comercial in tara si strainatate, pentru firme cu colaborari externe (relatii comerciale, import export Italia, Franta, Elvetia, Maroc, Luxembourg, Belgia, Canada), servicii de secretariat general la nivel judetean si national, pentru firme aflate in necesitate de suplimentare temporara cu personal calificat, gestiune agenda, preluare si gestiune apeluri telefonice, contacte, corespondenta administrativ-comerciala, interpretariat (Birouri Notari Publici, conferinte si intalniri delegatii din strainatate), servicii auxiliare administrativ-contabile, curierat administrativ ex. intocmire si depunere declaratii contabile, servicii de contabilitate completa pentru firme din raza mun. Targoviste, inclusiv secretariat general - tehnoredactare, scanare, printare, diverse.

PROGRAM NON STOP: asiguram preluare si livrare acte de la domiciliul/sediul Clientului, si disponibilitate traduceri si diverse servicii ONLINE.

Informatii: 0724.709.177 (si mesaj), 0760.960.820 (si mesaj)/ 0345.105.205