Traducator

TRADUMOND

Job expirat

RESPONSABILITATI

traducator/interpret cu una din combinatiile de limbi engleza-germana, engleza-italiana

CERINTE

- absolvent al unei facultati de limbi straine
- posesor al unei autorizatii eliberate de Ministerul Justitiei
- adaptabilitate la o mare varietate de texte si de cerinte de lucru
-respectarea cu strictete a termenelor de predare si a cerintelor legate de confidentialitate
- capacitatea de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

In functie de performante

Activa pe piata din 2002, firma TRADUMOND ofera servicii de traducere si servicii conexe (revizuire, colationare, proofreading, interpretare, cursuri de limbi straine, DTP ), personalizate in functie de cerintele clientului si de specificul proiectului.
Toti traducatorii nostri sunt absolventi ai unei facultati de limbi straine si sunt autorizati de Ministerul de Justitie. De asemenea, sunt specializati pe cele mai variate domenii: tehnic, juridic, economic, medical, marketing, constructii, transporturi etc. Traducatorii sunt recrutati dupa un sistem riguros de selectie.
Pentru asigurarea calitatii utilizam cele mai recente lucrari terminologice (dictionare, glosare specializate, surse Internet) si didactice (manuale, suporturi de curs personalizate etc.), iar echipa implicata intr-un proiect are o structura ierarhica pentru a permite eliminarea erorilor si obtinerea unui feed-back obligatoriu pentru imbunatatirea performantelor.