Traducător limba engleză

Lexigo House

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuează traduceri scrise din/în limba engleză şi o altă limbă de circulaţie europeană (eventual interpretariat consecutiv);
- realizează revizie texte în limba engleză, română şi o altă limbă de circulaţie europeană;
- realizează activităti de secretariat: preia/livrează comenzi, menţine legătura cu clienţi etc.

CERINTE

- cunoştinţe temeinice de limba engleză şi limba română (deţinerea unei diplome de licenţă în domeniu şi/ sau a Autorizaţiei de la Ministerul Justiţiei este un plus);
-cunoştinţe temeinice de o altă limbă străină (de preferinţă: franceză, italiană, germană);
- aptitudini utilizare calculator (MIcrosoft Office, Internet, etc);
- capacitate de lucru în echipă restrânsă, atitudine pozitivă faţă de muncă, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Nivel salarial: aprox. 1400 RON.
Decontare transaport în comun.

Lexigo Translations este un birou de traduceri format dintr-un grup restrâns de traducători tineri preocupați în permanență de calitatea serviciilor oferite.