traducător

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea traducerilor tehnice de specialitate din limba engleză în limba română ale standardelor, proiectelor de standarde sau ale documentelor de standardizare repartizate, cu respectarea regulilor de tehnoredactare corespunzătoare;
- Realizarea traducerilor din limba română în limba engleză ale standardelor, proiectelor de standarde sau ale documentelor de standardizare repartizate, cu respectarea regulilor de tehnoredactare corespunzătoare;
- Servicii de traducere şi interpretare în cadrul diverselor evenimente ale ASRO;
- Elaborarea de vocabulare sau baze de date de termeni utilizați în domeniile de standardizare.

CERINTE

Condiţii de participare
Studii superioare
Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat
Atestat de traducător - limba engleză - domeniu tehnic - constituie un avantaj
Experiență recentă (minim 2 ani) ca traducător/interpret
Cunoasterea limbii franceze/germane,- nivel mediu
Cunoştinţe de operare pe calculator MS Office, Outlook, Internet Explorer Seriozitate, responsabilitate, profesionalism.
Concursul se va desfăşura sub formă de interviu, testare calculator şi testare engleză si franceză/germană.

Cererile(cu CV anexat) se depun la Oficiul Resurse Umane, cam 417 bis, sau prin email la adresa cariera@asro.ro, până la data de 28 noiembrie 2017. Concursul va avea loc pe data de 29 noiembrie 2017, ora 8,30, cam 408, la sediul ASRO din strada Mendeleev, nr. 21-25, sector1.

BENEFICII OFERITE

nu

DESCRIEREA FIRMEI

ASOCIATIA DE STANDARDIZARE DIN ROMANIA - ASRO
Este o asociatie, persoana juridica romana de drept privat, de interes public, fara scop lucrativ, neguvernamentala si apolitica constituita ca organism national de standardizare