Tipograf offset

Austria Card

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Preia utilajul / schimbul de la tura anterioara: verifica stadiu lucrari in derulare, echipamentul de lucrui / presa de tipar, starea tehnica si functionala a utilajelor, opereaza verificarea vizuala;
2. Preia mapa de comanda data de catre seful de schimb/atelier, verifica respective comanda, identifica materialele si materiile prime necesare, aprovizioneaza masina cu toate materiile prime si materialele auxiliare necesare;
3. Opereaza setarea masinii pentru comanda aflata in derulare la preluarea schimbului;
4. Asigura calitatea si conformitatea produsului prin compararea cu referinta, mostra clientului etc., respectand specificatiile comenzii;
5. Tipareste comanda in conformitate cu specificatiile de lucru;
6. Inregistreaza corect comanda in programul de tip ERP al companiei (Axapta/SAP);
7. Raporteaza productia, completeaza fisele de productie/logbook-urile si asigura pastrarea mostrelor /a referintelor;
8. Preda collie ramase din procesul de productie la urmatorul punct de lucru / in vault (dupa caz);
9. Gestioneaza corect collie necesare productiei indiferent de stadiul in care se afla acestea si preda acelasi numar de coli preluat anterior de la magazie;
10. Informeaza imediat seful de schimb despre orice abatere aparuta in procesul de productie (ex.: abateri cantitative, calitative, probleme cu utilajele etc.)
11. Anunta imediat Departamentul de Mentananta in cazul unor probleme tehnice cu utilajele si se asigura ca acestea sunt rezolvate in timp util / fara afectarea comenzii;
12. Pregateste utilajul pentru urmatoarele comenzi;

CERINTE

- experienta in tipar offset pe masini plane (nu rotative) / pe un post similar;
- capacitatea de a observa eventuale deviatii de culoare;
- experienta in mixarea culorilor in PMS ,in mod corespunzator;
- identificarea eventualelor probleme mecanice care pot aparea;
- utilizarea preselor de tipar dotate cu Ink Controller (pupitru de comanda asistat de calculator) constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Decontare transport.

Austria Card SRL companie ce activeaza in domeniul productiei si comercializarii cardurilor bancare