Tipograf Offset

Inform Lykos S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:

• Preia utilajul / schimbul de la tura anterioara: verifica stadiu lucrari in derulare, echipamentul de lucru / presa de tipar, starea tehnica si functionala a utilajelor, opereaza verificarea vizuala;
• Preia mapa de comanda data de catre seful de schimb/atelier, verifica respectiva comanda, identifica materialele si materiile prime necesare, aprovizioneaza masina cu toate materiile prime si materialele auxiliare necesare;
• Opereaza setarea masinii pentru comanda aflata in derulare la preluarea schimbului;
• Urmareste executia comenzilor conform planificarii, respectand incadrarea in timpul stabilit pentru fiecare comanda;
• Verifica din punct de vedere al calitatii produsele tiparite conform procedurilor si instructiunilor in vigoare;
• Intretine utilajul in conditii optime de functionare;
• Regleaza utilajul pentru fiecare comanda in functie de specificatiile tehnice;
• Intocmeste rapoarte privind activitatea desfasurata.

CERINTE

Cerinte:

• Experienta tipograf de minim 3 ani;
• Absolvent de liceu sau scoala profesionala (liceul de poligrafie constituie un avantaj);
• Comunicativ, rezistent la termene limita, atentie distributiva si indemanare;
• Indemanare, rabdare, capacitatea de a desfasura sarcini repetitive;
• Spirit de observatie dezvoltat, atentie la detalii;
• Disponibilitate de a lucra in ture;

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra:
Un mediu de lucru interesant, oportunitatea de a lucra alaturi de profesionisti intr-un domeniu de activitate fascinant si aflat intr-o continua schimbare, sanse de dezvoltare si a face parte din echipa noastra.
Pachet salarial atractiv, transportul angajatilor este asigurat de catre companie.

Eligibilitate:

Numai candidatii care intrunesc conditiile de mai sus vor fi contactati.
In situatia in care nu veti fi contactat dupa aplicarea la acest post, din pacate nu vom putea sustine in acest proces de recrutare. Cu toate acestea, CV-ul Dvs. va fi retinut in baza noastra de date pentru potentiale oportunitati ulterioare.

Inform Lykos S.A. - Membru LYKOS. Companie multinationala, specializata in soluții și produse complet personalizate in domeniul tiparirii formularelor pentru afaceri si a documentelor securizate.

Oferim solutii pentru toate nevoile clientilor nostri in domeniul documentelor si datelor, de la cele mai simple documente, pana la informatii complexe si confidentiale, precum si gestionarea datelor.

Tehnologiile inovatoare si valorile traditionale reprezinta secretul succesului nostru de patru generatii incoace. Numele nostru garanteaza siguranta si exactitatea serviciilor personale.

Compania in cifre:
300.000.000 clienti
50 tari
118 ani de incredere