Terapeut ocupational+kinetoterapeut+psiholog

Fundatia Copii in Dificultate

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centrul Sf.Nicolae (unul dintre centrele Fundatiei Copii in Dificultate) este un centru care ofera urmatoarele servicii terapeutice : logopedie,kinetoterapie,dezvoltare cognitiva,terapie ocupationala , consiliere psihologica copiilor cu deficiente motorii,de intelect,de limbaj,cu varste intre 2-16 ani .
Candidatii trebuie sa demonstreze cunostinte teoretice si practice privind urmatoarele laturi ale procesului terapeutic : evaluare , alcatuirea planului terapeutic, aplicarea si monitorizarea planului terapeutic, consilierea parintilor.

CERINTE

1.Cunostinte teoretice si practice de specialitate.
2.Abilitati de lucru in echipa multidisciplinara.
3.Abilitati de comunicare.

Fundatia romano-britanica, functioneaza din 1991, este acreditata ca furnizor de servicii sociale, deruleaza programe de asistenta si protectie pentru copii aflati in dificultate (cu dizabilitati, cu HIV/SIDA, cu risc crescut la abandon scolar si familial) in cadrul unor centre specializate din Bucuresti, PItesti, Curtea de Arges si Cernavoda.