Teorie la scoala, practica la UPC

UPC Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vara aceasta, Upc te ajuta sa pui in practica tot ce ai invatat! Daca esti in anul 3 sau 4 la Politehnica in Bucuresti sau la Universitatea Tehnica in Cluj, vino intr-un internship de 3 luni si lucreaza cu tehnologiile de ultima generatie din domeniul telecomunicatiilor. Vei avea ocazia sa interactionezi cu retele urbane hibride (fibra optica si coaxial), tehnologii Ci+ si de criptare a semnalelor video, mediabox-uri SD. HD, SD DVR, HD DVR, telefonie IP bazata pe standardul SIP, televiziune digitala, HD, 3D so interactiva, internet prin cablu bazat pe standardul Eurodocsis 3.0 si multe altele.

In plus, daca reusesti sa transformi teoria in practica, te poti alege cu un loc de munca stabil.

Pozitii disponibile:

Departamentul Network Operations:

Design Retele Underground
Implementare Retele
Analiza Parametrii de Retea
Suport Retea Nationala
Design si Suport HFC si Fibra Optica

Vei avea ocazia sa te implici in desfasurarea activitatilor din urmatoarele echipe:

Tehnical Help Desk (THD): preluarea si rezolvarea sesizarilor cu profil tehnic pentru clientii rezidentiali pentru serviciile de telefonie, internet si televiziune digitala
Business to Business level 1: preluarea si rezolvarea sesizarilor cu profil tehnic pentru clientii b2b [entru toate serviciile
Business to Business level 2: rezolvarea si inlaturarea cererilor de nefunctionalitate a serviciilor lientilor b2b catre departamentele corespunzatoare

Departament Call Center
Consilier Suport Tehnica(THD)
consilier Suport Comercial(GS)
Specialist Suport Resurse Team

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Trimite cv-ul pe adresa internship@upc.ro si vino in echipa noastra!

UPC România este una dintre cele mai mari companii de comunicaţii prin cablu din ţara noastră, oferind servicii de televiziune prin cablu şi prin satelit, internet de mare viteză şi telefonie fixă digitală. Reţelele UPC România deservesc, în acest moment, peste 1.156.000 de clienţi în 200 oraşe. Potrivit viziunii companiei, această lume fascinantă în care trăim, dar deseori complexă, trebuie să fie accesibilă tuturor. Cei 10.000 de angajaţi UPC din Europa dau viaţă viziunii companiei prin simplitatea şi căldura umană care se regăsesc în fiecare din acţiunile lor. UPC România este afiliată la Liberty Global, Inc. (www.upc.ro)

Liberty Global, Inc. este liderul industriei mondiale de comunicaţii prin cablu oferind servicii avansate de video, voce şi internet în bandă largă, pentru a-şi conecta clienţii la lumea informaţiei, a comunicării şi a divertismentului. LGI oferă servicii de înaltă calitate, către aproximativ 18 milioane de clienţi din 14 ţări în principal în Europa, Chile şi Australia. (www.lgi.com)