TELESALES- ASISTENT VANZARI HR

Skill TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viitorul nostru coleg va fi responsabil(a) cu:
- identificarea potentialilor clienti din surse multiple: baza de date a companiei, mass-media, internet
- contactarea telefonica a potentialior clienti si prezentarea ofertei de servicii
- identificarea cerintelor clientului in zona de instruire la nivel de angajati
- negocierea sumei de plata si conditiilor in care se va face aceasta
- pastrarea legaturii cu participantii dupa curs
- completarea si dezvoltarea bazei de date a companiei (new business)
- colaborarea cu departamentele de training si de vanzari pentru a obtine informatii suplimentare despre: tematici de curs, manual, materiale, etc.

CERINTE

Ne dorim sa ai:
- studii medii/superioare in curs/finalizate
- experienta in domeniul vanzarilor prin telefon sau in marketing
- cunostinte de operare PC
- abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- incredere in sine si putere de convingere.

BENEFICII OFERITE

- carnet de munca
- bonusuri in functie de realizari
- cursuri de perfectionare profesionala continua.
Pe langa toate aceste nu pot fi neglijate:
- mediul de lucru competitiv
- posibilitatiele de afirmare si dezvoltare profesionala
- sustinerea in atingerea performantelor profesionale.

Skill Team este o companie specializata in livrarea de servicii de resurse umane:
- Recrutare si selectie de personal
- Consultanta de resurse umane
- Training.

Derulam proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.