Telesales Agent

Easy Asset Management IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce ar trebui sa faci ?
Să contactezi telefonic clienții în vederea vânzării produselor financiare din portofoliul iCredit;
Să verifici situația potențialilor clienți, în relația cu Biroul de Credite;
Să introduci informațiile obținute în baza de date a companiei;
Să raportezi activitatea intreprinsă zilnic/săptămânal;
Să fii proactiv în identificarea nevoilor clienților;
Rezultatele individuale să ajute la îndeplinirea obiectivelor echipei;

CERINTE

Ce cautam la tine ?
Experiența anterioară în vânzarea prin telefon, servicii clienți sau colectare debite restante- reprezinta un avantaj.
Ai studii medii absolvite sau studii superioare, finalizate / in curs;
Ești orientat către vânzare și către client;
Ești o persoană ambitioasa și îți place să îți atingi obiectivele;
Ești o fire comunicativă și deschisă;
Ai spirit de echipă și atitudine pozitivă;
Poți realiza mai multe activități în același timp;
Ai cunoștințe medii în utilizarea calculatorului si a Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim?
Mediu de lucru modern și colectiv tânăr și deschis;
Posibilitatea de a câștiga venituri suplimentare prin bonusuri în funcție de performanță;
Program de lucru cu grad crescut de flexibilitate;
Acces preferențial la pachete de servicii medicale private și telefonie mobilă;
Organizare de concursuri interne frecvente;
Șansa de a te dezvolta atât profesional, cât și personal cu șanse reale de evoluție în carieră.

Easy Asset Management este o Institutie Financiara Nebancara fondata in anul 2005, iar in prezent este unul dintre liderii de piata in industria de micro-credite.

Easy Asset Management a dezvoltat cu succes business-ul sau in afara tarii si in 2009, a intrat pe piata din Ucraina sub denumirea de ICredit. In 2011, expansiunea a continuat cu deschiderea birourilor din Romania, urmand Polonia in anul 2013.

Misiunea ICredit este aceea de a construi relatii profesionale, de lunga durata, cu angajatii, clientii si partenerii sai - relatii bazate pe incredere, profesionalism si respect reciproc.

Datorita dezvoltarii foarte rapide si dinamice a organizatiei noastre, in acest moment suntem in cautarea unui nou angajat pentru pozitia Inspector Resurse Umane.