Teleconsilier junior

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune:

Asigura relatia la distanta cu clientii si prospectii BRD Groupe Societe Generale, prin preluarea si solutionarea contactelor primite, prin intermediul canalelor : telefon, e-mail, internet, fax;
Participa la fidelizarea clientelei prin serviciile de calitate oferite;

Principalele responsabilităţi:

- Asigura atat etapa de pre-vanzare prin descoperirea si valorizarea oportunitatilor comerciale cat si etapa de postvanzare prin oferirea de informatii generale si asistenta in utilizarea produselor si serviciilor bancii.
- Asigura partea tranzactionala a activitatii in relatia cu clientul;
- Stabileste intalniri cu clientii si potentialii pentru consilierii de clientela din unitatile bancii pentru finalizarea vanzarii produselor bancii ;
- Consiliaza clientii si prospectii conform perimetrului de actiune si a normelor si instructiunilor bancii ;
- Respecta indicii de calitate privind tratarea apelurilor;
- Cunoaste si foloseste in mod adecvat aplicatiile informatice puse la dispozitie de banca pentru optima desfasurare a activitatii in relatia cu clientii si prospectii;
- Desfasoara activitatea conform procedurilor de lucru si asigura autocontrolul operatiunilor realizate
- Stabileste in mod constant impreuna cu coordonatorul un plan de actiune de dezvoltare personala care sa vizeze dobandirea de noi competente si aprofundarea cunostintelor despre produse/servicii, proceduri de lucru, norme, etc

CERINTE

Studii si Experienta:

- Studii superioare sau studenti in ani terminali;
- Experienta in relatii cu clientii sau practica bancara constituie un avantaj;
- Limbi straine: Engleza sau Franceza – nivel avansat; orice alta limba straina - avantaj;

Profilul candidatului:

- Dorinta de a incepe si de a evolua intr-o cariera bancara;
- Excelenta comunicare verbala si in scris;
- Orientare catre client si catre rezultate;
- Abilitati de organizare si prioritizare;
- Rezistenta la stres;

BENEFICII OFERITE

Oferta:

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.