Telecom specialist

Neoplaza srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Programarea instalarilor si interventiilor la client;
-Montarea dispozitivelor telecom si predarea lucrarii catre client;
-Pregatirea documentatiei tehnice pentru proiecte si lucrari;
-Configurarea si instalarea echipamentelor de telecomunicatii (centrale telefonice, terminale, etc.); ALCATEL, AVAYA, SIEMENS, LG-Nortel;PANASONIC
- Testatre, efectuare masuratori si predarea lucrarii catre client;
- Training si suport tehnic pentru clienti;
- documentare pentru site online si editare produse online
Asistenta si support tehnic pentru vanzari, redactarea ofertelor tehnice, pregatirea de prezentari de produse, tehnologii sisteme pentru potentialii clienti
- Service si mentenanta postvanzare;

Candidatul selectat va beneficia de o perioada de training de aproximativ doua luni de zile.

CERINTE

Student in anii terminali (Politehnica, Facultatea de Electronica si Telecomunicatii)
- Experienta nu este necesara;
- Abilitati de analiza si planificare;
- Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
- Abilitati de comunicare;
- Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
- Seriozitate,orientare catre client, atitudine proactiva;
- Permis de conducere cat. B obligatoriu;
- Constituie avantaj cunostintele de retelistica

Neoplaza srl este companie specializata in implementarea proiectelor de telecomunicatii avansate si a retelelor convergente de date. Consultant si Integrator de solutii telecom pe piata locala, Neoplaza srl vine in intampinarea clientilor sai cu pachete-oferta de solutii si servicii adresate in special segmentului corporate.

www.etelecom.ro