Telecom installation Field Engineer/Technician

SC PRAXILLAR CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza procesul de instalare, testare si comisionare al echipamentelor, conform specificatiilor. (BTS/RF Antenna System, MW Links).
- Coordoneaza Echipe de Instalari.
- Realizeaza Acceptanta calitativa si tehnica a echipamentelor instalate.
- Asigura o buna comunicare cu clientii.

CERINTE

- Cunoastere buna a echipamentelor Telecom.
- Experienta anterioara in instalarea si comisionarea echipamentelor telecom - GSM/UMTS BTS< Sistem RF, Linkuri MW - (este obligatorie)
- Experienta de lucru la inaltime/alpinist autorizat este obligatoiu
- Permis de conducere (B)
- Capabil sa munceasca intr-o echipa tanara si dinamica.
- Sa fie disponibil sa calatoreasca (in special in zona de Sud a Romaniei).
- Abilitai de comunicare, flexibilitate, organizare si planificare.
- Bune cunostinte de operare PC si softuri specifice telecom.
-Vorbitor de limba engleza (este un avantaj).
Absolvent al Facultatii de telecomunicatii (este un avantaj)

BENEFICII OFERITE

Salariu motivat, masina de serviciu, cursuri de instruire

DESCRIEREA FIRMEI

Constructii pentru telecomunicatii