Tehnician Service IT - Calculatoare si laptopuri

Goldnet Service SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Service calculatoare si laptopuri, mentenanta it:
1. Dezmembrare si asamblare laptop, calculatoare etc.
2. Diagnosticare hardware calculator sau laptop si inlocuire componenta defecta
3. Cunostinte de baza privin operare pe calculator, navigare internet, introducere produse in magazine online, gestiune stoc, etc
4. Instalare, configurare si partitionare sistem de operare Windows XP, Vista, 7, update, drivere, antivirus si utilitare
5. Devirusare si recuperare date, configurare client de email(outlook, incredimail), creare cont email, utilizare microsoft word, excel, browsere internet(IE,Mozila,Crome)
6. Cunostiinte de baza retelistica si telefonie: configurare ruter wireless, modem Clicknet, switch, montare priza utp si telefon, mod de functionare retea telefonie fixa
7. Vanzare si consultanta la cumparare calculatoare birou si laptopuri

CERINTE

Experienta pe un post similar; constituie un avantaj experienta intr-un service de laptopuri

BENEFICII OFERITE

Telefon mobil
bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Servici IT