Tehnician Service IT

SC Netextend SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Solutionarea tuturor problemelor in mod profesional si consilierea clientilor pe probleme tehnice

Efectuarea reparatiilor pe toata plaja de produse IT , incluzand ca elemente principale unitati centrale, laptop-uri

Diagnosticarea problemelor aparute la echipamentele IT ale clientilor firmei, atat cele aflate in garantie cat si cele postgarantie

Diagnosticarea si solutionarea problemelor legate de virusi

Implicare activa in cresterea bazei de date a clientilor companiei, precum si deservirea acestora

CERINTE

Minim studii medii sau universitare in curs
Permis de conducere cat B
Cunostinte medii de limba engleza
Experienta de minim cativa ani in domeniu, mai ales pe partea practica, incluzand reparatii IT de minutiozitate
Persoana meticuloasa si autodidacta
Cunostintele de hardware destul de avansate pentrut a putea remedia defecte la desktopuri si notebook-uri
Gandire analitica, profesionalism, flexibilitate
Seriozitatea fata de clienti
Punctualitate, buna organizare
Orientare catre rezultate
Mod de lucru structurat
Deservire prompta a clientilor
Respectarea termenelor impuse
Capacitate de organizare si planificare a muncii

BENEFICII OFERITE

Salariul oferit - 1000 RON
Masina de serviciu
Telefon
Diverse bonusuri

Firma noastra ofera servicii IT bazate pe contracte de service.
Depanare calulatoare, contracte de service, administrare retea, instalare software, interventii rapide. Service la domiciliul clientului sau la sediul nostru.