Tehnician Service HVAC

Instal Expert SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Zona de lucru:
• Orasul de resedinta, dar si deplasari pe o raza de 100 km.

Domeniul de lucru:
• Service si intretinere periodica pentru echipamente de tip: aer conditionat, vitrine frigorifice, camere frigorifice, instalatii de incalzire, ventilatie, sanitare si termice .

Responsabilitati:
• Remedierea defectiunilor la sediul clientului (doar persoane juridice);
• Lucrari de intretinere periodica/ revizii;
• Intocmirea documentatiei aferente lucrarilor executate;
• Propunere solutii tehnice;
• Gestionarea pieselor de schimb folosite;
• Gestionarea echipamentelor aflate in intretinere.

CERINTE

• Experienta anterioara privind service-ul si mententanta instalatiilor de aer conditionat/ climatizare (split perete/ duct/ casete, rooftop, chiller, etc.), echipamentelor frigorifice (vitrine frigorifice, camere frigorifice, congelatoare, etc.), instalatiilor de incalzire, instalatii termice si sanitare etc.;
• Experienta anterioara ca si automatist instalatii frigotehnice sau frigotehnist;
• Calificare in domeniul frigotehnie sau calificare in automatizari, instalatii electrice;
• Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
• Cunostinte minime de operare PC;
• Disponibilitate pentru delegatii;
• Disponibilitate de a isi insusi cunostinte tehnice noi;
• Permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv in concordanta cu experienta si nivelul de calificare;
• Program de lucru flexibil;
• Acces la cele mai noi cunostinte in domeniul HVAC;
• Cursuri de perfectionare.

Instal Expert SRL - companie ce proiecteaza si executa instalatii pentru constructii rezidentiale, comerciale si industriale. In plus, noi oferim servicii de mentenanta si service in domeniul instalatiilor de orice tip (instalatii de climatizare si ventilatie, de incalzire centrala, de stingere si prevenire incendiu, sanitare, de gaze naturale precum si instalatii electrice).