Tehnician Service

Micadan Comexim

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea de servicii de mentenanta si remediere a defectiunilor pentru aparate electrocasnice la sediul nostru sau domiciliul clientului din zona proprie de acoperire - zona de acoperire este de aproximativ 30 km in jurul Bucurestiului;
-Testeaza pentru diagnostic, instaleaza si repara produsele la domiciliul clientilor/in service si completeaza Fisa de Lucru (fisa de service).
- Verifica concordanta intre defectul reclamat de client si defectul constatat
- Gestionarea pieselor de schimb (stoc + comanda piese);
- Gestionarea adecvata a echipamentelor aflate in intretinere.
- Raportarea in aplicatia de service a activitatii efectuate.
- In cazul constatarii unei alte stari a produsului (defect sau stare fizica) decat cea reclamata de client, comunica cu acesta din urma si trece in fisa de diagnostic concluzia la care a ajuns impreuna cu clientul.
- Mentinerea legaturii cu clientul (pentru stabilirea programarii –deplasarea pentru constatare si deplasare pt finalizare reparatie)
- Raporteaza toate reparatiile efectuate prin metodele specifice reparatiei fiecarui tip de produs si transmite toate documentele necesare raportarii (factura, CG producator, poza cu seria produsului)
- Face necesarul de piese periodic asigurandu-se ca acestea sunt conforme si vor solutiona reparatiile actuale si viitoare. In acelasi timp isi asuma responsabilitatea asupra pieselor comandate cat si a celor inlocuite (care se returneaza la producator)
- Incasarea banilor (pe teren) in baza documentelor justificative (chitanta+factura) si depunerea acestora la sucursala bancii (cu care avem contract de colaborare) din oras in baza formularului de depunere.
- Inchiderea fiselor de service in aplicatie cu statusul corespunzator si trimiterea informarii de finalizare (status reparat/defect nemanifestat/refuz garantie si KM efectuati pt finalizarea reparatiei)
- Executa si alte sarcini profesionale legate de activitatea firmei, la solicitarea superiorilor ierarhici.

CERINTE

- Experienta relevanta (constituie un avantaj) in domeniul service-ului (electrocasnice mari: frigidere, masini de spalat, aragazuri, etc.) si mentenantei pentru aparatura de refrigerare, precum si reparatii electrocanice mici (aspiratoare, cuptoare cu microunde, espressoare cafea, etc.)
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
- Posesor carnet de conducere cat. B;
- Atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor;
- Capacitate de a relationa cu usurinta si rezistenta la stres.
- Autorizatie ISCIR (constituie un avantaj). Orice alte certificari/autorizatii in domeniu constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- contract de muncă pe perioadă nedeterminată,
- salariu fix + bonusuri în funcție de realizări, bonuri de masă
- dotări şi instruiri specifice activității