Tehnician reparatii si mentenanta

SGM Recrutare si selectie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job:
Depanare echipamente productie publicitara, livrare si instalare la sediul clientilor, demonstratii cu echipamentele, instruire clienti, suport telefonic, asigurare service.

Responsabilitati principale:
• Livrare si instalare la sediul clientilor a echipamentelor de productie publicitara: printere, cutter-plottere, tampografe, gravatoare, plottere, scannere
• Instruirea clientilor in utilizarea echipamentelor
• Suport tehnic si service echipamente (dupa training)
• Suport on-line clienti
• Operare si intretinere echipamente din showroom
• Comunicare cu serviciul tehnic (intern, furnizor)
• Completarea si organizarea fiselor de service in programul firmei

CERINTE

Cerinte profesionale:
• Studii medii sau superioare tehnice
• Cunostinte solide hardware, software (instalare, dezinstalare, operare, devirusare, retele, periferice)
• Cunostinte limba engleza (cel putin mediu)
• Permis cat. B (min 2ani experienta in sofat)
• Minim 1 an experienta pe post similar
• Disponibilitate la deplasari
• Abilitati practice
• Persoana calma, organizata, autodidacta

BENEFICII OFERITE

Se va discuta deschis la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare