TEHNICIAN PROIECTANT

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

TEHNICIAN PROIECTANT - DIVIZIA DE SISTEME SI SERVICII DE SECURITATE

Responsabilitati:

- Redactarea computerizata a desenelor si a altor componente ale documentatie tehnice de proiectare

- Transpunerea in format electronic (AutoCAD) a planurilor de pe suport hartie

- Respectarea dispozitiilor privind lucrul cu documentele secrete si confidentialitatea activitatii

- Cresterea continua a pregatirii profesionale prin eforturi proprii si participarea la cursuri organizate de firma

- Indeplineste atributiile ce-i revin din documentatia sistemului de asigurare a calitatii (manual si procedura AQ).

CERINTE

- Studii: minim studii liceale

- Experienta in domeniu: minim 3 ani

Abilitati:

- Cunostinte limbi straine (minim engleza - nivel mediu),

- Cunostinte PC: Microsoft Office (Word, Excel), AutoCAD

Trasaturi de personalitate:

- Atentie

- Rabdare

- Capacitate de concentrare

- Disciplina, capacitate de sesizare si urmarire a conexiunilor dintre obiecte

BENEFICII OFERITE

UTI CONSIDERA SI TRATEAZA OAMENII CA PE CEA MAI VALOROASA RESURSA

- Salariu motivant

- Mediu de lucru placut

- Oportunitati de promovare si un plan personalizat de cariera

- Empowerment - credinta in individ, dezvoltarea sentimentului de participare si proprietate

- Accesul la actionariatul UTI

- Plan de incentivare corespunzatoare performantelor personale si ale organizatiei

- Programe de evaluare si dezvoltare a abilitatilor profesionale

- Oportunitatea contributiei in proiecte de dimensiuni impresionante

- Tratament corect si sanse egale

UTI SYSTEMS este un integrator de sisteme care furnizeaza solutii complete pentru sisteme de securitate, tehnologia informatiei si comunicatii, inginerie civila, folosind tehnologii si echipamente fabricate de producatori de renume, ca si aplicatii software dedicate.

Divizia Sisteme de Securitate cuprinde departamente a caror competenta acopera o gama larga de servicii în domeniile ingineriei si a integrarii de sisteme complexe de securitate, cercetarii si dezvoltarii de produse hardware si software, ca si al managementului de proiecte si consultantei.

Misiunea Diviziei Sisteme de Securitate

De a consolida pozitia UTI pe piata sistemelor de securitate complexe
De a deveni leader pe piata sistemelor electronice de aparare si senzorilor
De a oferi solutii globale pentru securitatea clientilor

Locul pe piata:

UTI SYSTEMS, prin Divizia Sisteme si Servicii de Securitate este lider in domeniul sistemelor integrate de securitate complexe.

Personal: UTI Sisteme de Securitate are in prezent un nr. de 1200 salariati