Tehnician Logistica

Miral Instal Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Va organiza și coordona activitatea de logistică de șantier asigurând aprovizionarea eficientă și la timp a fronturilor de lucru, cu material din bazele proprii sau furnizori. Va gestiona materialele pentru lucrarile de desfacere/refacere carosabil in urma lucrarilor. Se ocupă, împreună cu Inginerul Sef si Inginerul coordonator al lucrarii de aprovizionarea materialelor, agregatelor si de debarasari pe santierele echipelor proprii si a subantreprenorilor coordonand si evaluarea selective a deseurilor.

Centralizarea necesarului de materiale pe fiecare front de lcuru, zilnic . Asigura logistica de livrare in santiere;
• Stabileste necesarul de utilaje și resursă umană necesară aprovizionării fronturilor de lucru;
• Corelelaza fluxul de informații referitoare la materialele și resursele necesare;
• Crearea unui mod organizat si ordonat de lucru, asigurând astfel respectarea standardelor si a regulamentelor;
• Monitorizarea, analiza și îmbunătățirea continua a fluxurilor logistice, pentru a răspunde cât mai bine nevoilor din șantier.
• Calitatea muncii si asumarea responsabilității pentru activitatea grupului pe care îl coordonează;
• Dezvoltarea si menținerea unei bune relații atât cu colegii direcți cat si din departamentele cu care interacționează;
• Pregătirea și prezentarea rapoartelor periodice și la cerere.
• Disponibiltate la alte sarcini de serviciu legate de activitatea pe care o desfasoara.

CERINTE

Experiență în domeniul construcțiilor / retele edilitare apa – canal si gaz de minimum 3 ani;
• Bune cunostinte de material , nisip, granulatie
• Abilități de planificare, organizare si prioritizare a activităților;
• Abilități de coordonare si dezvoltare a echipei;
• Bune abilități de comunicare verbala si scrisa;
• Capacitatea de a asigura continuitate fluxului normal de lucru in ciuda întreruperilor si a solicitărilor simultane si multiple;
• Capacitatea de a lua decizii și de a reacționa rapid și eficient când apar probleme;

BENEFICII OFERITE

Salariu + bonusuri + prime de sarbatori

Miral Instal Company are o experiență de mai bine de 20 ani în domeniul rețelelor edilitare, experiența ce a condus la creșterea nivelului de specializare, cat si la extinderea gamei de lucrări și servicii.

Colectivul este compus din aproximativ 100 de angajați, fiind mereu la curent cu cele mai noi apariții in domeniul tehnologiei pe care o utilizam si orientat spre perfecționare și creșterea competențelor.